Blog > Komentarze do wpisu
Krzem - wygladzacz zmarszczek

Dziennie potrzebujemy niewielkiej dawki krzemu, zaledwie 5-20 mg, a mimo to wielu z nas ma tego pierwiastka w organizmie za mało. Przyczyna tkwi w diecie. Jemy za dużo mięsa i jego przetworów, w którym krzemu prawie nie ma. Nie znajdziemy go w zakwaszonej wodzie pitnej. Mało tego pierwiastka zawierają ryby, drób, sery. Poza tym do krwi dostaje się zaledwie 30-50 proc. krzemu przyjmowanego z pożywieniem.

 Niedobór krzemu może wywołać wiele chorób, a także "pomarszczyć" nam skórę. Rozpoznać taki stan bardzo łatwo. Kiedy organizmowi brakuje krzemu, skóra szybciej się starzeje, pękają paznokcie, wypadają włosy, rzeszotowieją kości (stają się dziurawe, kruche), osłabiają się ściany naczyń krwionośnych, łatwiej zapadamy na choroby wirusowe.

Za właściwe przyswajanie i przetwarzanie krzemu odpowiada grasica, która z wiekiem zanika. Efekt - szybciej zaczynamy się starzeć. Żeby podreperować zdrowie i urodę, powinniśmy właściwie się odżywiać, czyli jeść chleb z ziarnami zbóż, warzywa bulwiaste, nieprzetworzone otręby i płatki owsiane.
Możemy też kupić preparaty krzemowe, ale źle tolerują je osoby ze schorzeniami żołądka. Dlatego lepiej przygotować sobie specjalną ziołową herbatę: mieszamy 50 g skrzypu polnego, 50 g poziewnika, 100 g rdestu ptasiego; 1 łyżkę stołową mieszanki zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy na małym ogniu aż pozostanie połowa objętości. Pijemy dwa razy dziennie po pół szklanki.

Krzem znakomicie wpływa na kondycję skóry, uelastycznia ją, zwiększa jej zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z brudów i substancji toksycznych.

Z podbiału, rdestu, perzu, skrzypu i poziewnika wymieszanych w równych częściach możemy zrobić tonik: 3 łyżki mieszanki zalewamy 2 szklankami wody, gotujemy 15 minut, dodajemy 2 łyżki azulanu (do kupienia w aptekach i sklepach zielarskich).

Po umyciu twarzy wklepujemy tamponem trochę naparu. Dwa, trzy razy w tygodniu możemy przetrzeć nim całe ciało. Zabieg ujędrnia skórę.

wtorek, 24 października 2006, sunata

Polecane wpisy

  • Techniki uwodzenia

    Zalecanie, flirtowanie, stosowanie różnych "wabików" jest równie stare jak historia związków damsko-męskich. Kto częściej wabi? Według opinii psycholo

  • Zbawienny wplyw ziolek na nasz organizm

    Kosmetyki przygotowane na bazie ziół są tanie i łatwe do przygotowania, w dodatku nie zawierają konserwantów. Przedstawiamy najlepszych znawców potrzeb kobieceg

  • Chcesz dluzej zyc...

    Wielu z nas chce żyć długo, cieszyć się pełnym zdrowiem, opóźnić maksymalnie długo proces starzenia się. Na wszystkie sposoby pragniemy się odmłodzić i to w sen

Get graphics at Nackvision.com